O autorze
Jak będzie wyglądało życie trzeciej generacji? Czy stawimy czoła największym wyzwaniom cywilizacyjnym: rosnącej liczbie ludności na świecie, starzeniu się społeczeństw i potrzebie bardziej wydajnego, zrównoważonego korzystania z zasobów naturalnych?

#Życie 3.0 to blog firmy Bayer, w którym mówimy o tym, jak nauka otwiera drogę do lepszego życia.

„Science For A Better Life” - życie może być lepsze.

Ta dolegliwość dopada wszystkich, niezależnie od płci. Jak sobie z nią radzić najlepiej wiedzą tylko one

Fot. 123rf.com / Wavebreak Media Ltd
Jeśli nie wiesz, jak poradzić sobie z uciążliwą dolegliwością żołądkową, rozejrzyj się dookoła i sprawdź, czy w twoim otoczeniu nie ma kobiet w ciąży. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie tylko z głowy wymieni ci możliwe przyczyny zgagi, ale i też z marszu zaordynuje właściwy sposób postępowania.

Pojawianie się takich dolegliwości jak wzdęcia, cofanie się treści żołądkowej, czy uporczywe pieczenie nie są związane tylko i wyłącznie z urokami przyszłego macierzyństwa. Problem ten dotyka również tych z nas, którzy śniadaniową kanapkę połykają w trakcie porannej przesiadki z autobusu do tramwaju, o porze obiadowej zapominają ze stresu, a całodniowe niedojadanie rekompensują sobie zasiadając pod wieczór przed drzwiami otwartej na oścież lodówki.

Rankiem, kiedy budzimy się ze wzdętym jak balon brzuszyskiem, w którym bulgocze jak w garze z gotującą się grochówką, staramy się za wszelką cenę odpędzić od siebie myśl, że sami sobie zgotowaliśmy ten dyskomfort. Sięgamy więc po pastylkę na niestrawność i powoli żując, czekamy aż jej zbawienne działanie pozwoli nam w miarę normalnie funkcjonować.

Jeśli świadkiem waszej “męki” będzie spodziewająca się dziecka koleżanka, pierwsze co zrobi, to pozazdrości wam, że nie musicie ślęczeć nad drobnym druczkiem każdej ulotki i upewniać się, czy stosowanie danego preparatu nie zaszkodzi dziecku. Nie mniej jednak, leki, przynoszące ulgę w niestrawności kobietom ciąży również istnieją - jednym z nich jest popularne Rennie. Z drugiej strony, każda ciężarna powie wam, że leki to tylko plasterek, który chwilowo zatamuje skutki problemu. Żeby pożegnać się ze zgagą na dobre, musisz zmienić kilka nawyków żywieniowych.

Jedz mało i lekko

Rezygnacja z podwójnego burgera z potrójnym serem będzie łatwiejsza, jeśli uświadomisz sobie, że spożycie mega-buły znacząco zwiększy prawdopodobieństwo podniesienia ciśnienia w żołądku, a tym samym - refluksu.

Tłuste, ostre, słone i kwaśne jedz z umiarem

Jeśli potrafisz zrezygnować również z kawy i słodyczy, efekt będzie tym lepszy.

Jesz - nie pij

W czasie posiłków, skup się tylko na jedzeniu. Przepijanie co drugiego kęsa nie jest wskazane, zwłaszcza jeśli w szklance buzuje napój gazowany.

Skup się na tym, co masz na talerzu

Nie na czytaniu e-maili czy odpisywaniu na smsy. Zgaga uwielbia stres i pośpiech, podobnie jak przełykanie niedokładnie pogryzionego pokarmu.

Opróżnij szufladę z przekąskami

Oczywiście rozdając wszystkie batony i draże znajomym dzieciakom, a nie konsumując żelazne zapasy na raz. Podjadanie między posiłkami jest bardzo niewskazane, podobnie jak wieczorne podjadanie.

Rennie® Antacidum - 1 tabletka do ssania zawiera 680 mg wapnia węglanu (272 mg wapnia) i 80 mg magnezu węglanu ciężkiego oraz substancje pomocnicze.

Wskazania: do objawowego leczenia dolegliwości związanych z nadkwaśnością soku żołądkowego, takich jak: zgaga, niestrawność, wzdęcia, nudności, uczucie pełności lub ciężkości w nadbrzuszu, odbijanie. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, ciężka niewydolność nerek, hiperkalcemia i/lub stany powodujące hiperkalcemię, kamica nerkowa z kamieniami zawierającymi osady wapniowe, hipofosfatemia.

Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa, tel. (22) 5723500, fax (22) 5723500, www.bayer.com.pl V4/17/09/2015/MK Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

L.PL.COM.05.2017.5095