O autorze
Jak będzie wyglądało życie trzeciej generacji? Czy stawimy czoła największym wyzwaniom cywilizacyjnym: rosnącej liczbie ludności na świecie, starzeniu się społeczeństw i potrzebie bardziej wydajnego, zrównoważonego korzystania z zasobów naturalnych?

#Życie 3.0 to blog firmy Bayer, w którym mówimy o tym, jak nauka otwiera drogę do lepszego życia.

„Science For A Better Life” - życie może być lepsze.

Ta dolegliwość to zmora każdego wczasowicza. Uważaj jednak, jak z nią postępujesz

123rf.com
Wśród podróżnych preferujących egzotyczne wczasy szerzy się niczym najgorsza egipska plaga. Każdemu może jednak dać się we znaki, nawet gdy wyjeżdżamy nad rodzimy Bałtyk czy fundujemy sobie weekend na ukochanej działce. Biegunka podróżnych potrafi sprawić, że zamiast spędzać czas na plaży, grillować czy zwiedzać piramidy spędzimy wakacje przykuci do muszli w toalecie.

Na kończące się częstymi wizytami w ubikacji sensacje jelitowe narażeni są szczególnie najmłodsi. Rozwolnienie może być skutkiem brania antybiotyków (tzw. biegunka poantybiotykowa) albo zatrucia pokarmowego wywołanego przez najróżniejsze bakterie czy wirusy. Jak przejść przez tę uciążliwą dolegliwość? Pomoże znajomość odpowiedzi na poniższe pytania.

Dlaczego biegunka jest groźna?


Bo odwadnia, co w przypadku maluchów może mieć naprawdę poważne konsekwencje. Objawami dużej utraty płynów i elektrolitów są apatia, płacz bez łez, ciemny mocz, gęsta ślina, suche usta i język, mało elastyczna skóra oraz przyspieszony oddech.

Jak zabezpieczyć się przed biegunką?

Na wyjeździe, zwłaszcza do kraju w innej strefie klimatycznej, bywa to trudne. Naszą najlepszą obroną przed patogennymi czy nieznanymi bakteriami jest jednak rodzima mikroflora jelitowa. Jeśli ją odpowiednio wzmocnimy, mamy szansę zapobiec biegunce lub znacznie złagodzić jej atak. Przed podróżą nie zaszkodzi więc sięgnąć po produkty z żywymi kulturami bakteriami jak np. preparat Dicoflor.

Jak łatwo ocenić stopień odwodnienia?

Najprostszym sposobem jest test powrotu kapilarnego. Należy ucisnąć paznokieć dziecka do zblednięcia, a następnie zwolnić ucisk i policzyć czas do powrotu prawidłowego ukrwienia, czyli zaróżowienia się płytki paznokciowej. Czas ten nie powinien przekraczać 2 sekund. Jeśli jest dłuższy, oznacza to, że dziecko jest odwodnione.

Jak zapobiegać odwodnieniu?

Nawadniać, nawadniać i jeszcze raz nawadniać. Maluchowi musimy podawać płyny z zawartością soli mineralnych i glukozy, potocznie zwanych elektrolitami, które przywrócą równowagę w jego młodym organizmie. Wbrew powszechnemu przeświadczeniu nie należy też wstrzymywać się z powrotem do normalnej diety. Długotrwałe przejście na dietę restrykcyjną może przynieść ostatecznie więcej szkód niż pożytku.

Jak leczyć biegunkę?

Nie należy sięgać od razu po środki przeciwbiegunkowe, ponieważ w przypadku biegunki infekcyjnej wskazane jest, by organizm oczyścił się z zarazków i ich toksyn. Należy raczej postawić na odbudowę naturalnej mikroflory i uzupełnienie ubytku wody z organizmu, które z powodu rozwolnienia dostają solidnie w kość. Idealnym połączeniem będzie więc preparat taki jak Dicoflor® Elektrolity, który uzupełnia dietę zarówno w elektrolity, jak i pożyteczne bakterie.

Dicoflor® kropelki i saszetki firmy Bayer to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, która stanowi połączenie doustnego płynu nawadniającego i żywych kultur bakterii. W jego skład wchodzą sole mineralne, glukoza oraz bakterie kwasu mlekowego ze szczepu Lactobacillus rhamnosus GG, odbudowujące prawidłową mikroflorę jelitową. Preparat może być wykorzystany w komplementarnej terapii biegunki u dzieci, skracając czas jej trwania, zapewniając jej lżejszy przebieg oraz zmniejszając ryzyko odwodnienia.

• Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

L.PL.MKT.07.2017.5249
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...